Start karrieren sammen med oss

Vil du få en forsmak på arbeidslivet før studiene er ferdig? Som summer intern i BearingPoint får du verdifull erfaring fra konsulenthverdagen og muligheten til å bruke fagkunnskapen din på ekte problemstillinger. Du jobber tett med erfarne konsulenter og blir kjent med hvordan vi jobber.
BearingPoint inviterer hvert år studenter i 3. og 4. klasse til å delta på Summer Internship i Oslo. Deltagelse på Summer Internship er en ypperlig mulighet til å lære om en konsulents hverdag, og til å bli kjent med oss i BearingPoint og vår kultur. Til sammen kan dette skape et godt utgangspunkt for fast ansettelse når du er ferdig med studiet.
Vi ser hovedsakelig etter talentfulle kandidater som går i 3. eller 4. klasse og har hovedprofil innen teknologiske og analytiske fag. Ønsker du å søke, må du være kvalitetsbevisst, resultatorientert og glad i å arbeide i team. Du må også ha oppnådd gode akademiske resultater ved din utdanningsinstitusjon.
Hovedoppgaver under oppholdet vil være:
Er du en av de riktige kandidatene kan vi tilby spennende karrieremuligheter, samt muligheten til å lære og utvikle deg i et meget kompetent miljø.
Vi rekrutterer Summer Interns hver høst.
Er du snart ferdig utdannet og klar for å starte karrieren som konsulent? Hvert år rekrutterer vi nyutdannede til faste stillinger i våre ulike kompetanseteam. Hvis du har ett år eller mindre igjen av studietiden er det kanskje deg vi ser etter!
Som nyutdannet i BearingPoint blir du fast ansatt fra dag én og tilknyttet ett av våre tre kompetanseteam. Du får jobbe med reelle og utfordrende prosjekter, og muligheten til å utvikle deg i et miljø preget av faglig kvalitet og tett samarbeid. Samtidig legger vi vekt på at du tidlig skal få ansvar og bli vist tillit - alltid med erfarne kolleger rundt deg som støtter, veileder og deler av sin kompetanse.
Vi har tidligere rekruttert nyutdannede til kompetanseteamene Data & AI, Technology og Strategy. Allerede fra start blir du involvert i spennende kundeprosjekter og får ansvar som matcher kompetansen din.
For å sikre en strukturert og trygg inngang til konsulentrollen deltar du det første året i et program for nyutdannede. Programmet består av et introduksjonsprogram som gir deg innføring i BearingPoint, konsulentrollen og vår arbeidsmetodikk, samt faglige kurssamlinger gjennom Learn Together, vårt opplæringsprogram for nye konsulenter tidlig i karrieren. Programmet gir deg faglig påfyll og arenaer for erfaringsdeling, samtidig som du blir kjent med andre nyansatte på tvers av fagmiljøer.
Vi rekrutterer nyutdannede hver høst.
Lytt til vår podcast "Fra studentlivet til konsulentlivet"
Vi er opptatt av en strukturert, grundig og rettferdig ansettelsesprosess. Antall steg i rekrutteringsprosessen kommer an på om du har søkt Summer Internship eller fast stilling etter studiene.
1. Send inn din CV
Last opp din CV, karakterutskrift/vitnemål og svar på noen utvalgte spørsmål knyttet til stillingen.
2. Invitasjon til evne- og personlighetstest
Går du videre i prosessen, vil du bli bedt om å gjennomføre evne- og personlighetstester. Vi bruker Alva Labs som testleverandør.
3. Intervjuer
Intervjufasen består av ett steg med totalt to intervjuer hvor vi ønsker å bli bedre kjent med deg og din bakgrunn, motivasjon og personlige egenskaper, samtidig som du får bedre innsikt i BearingPoint og rollen. Her vil du møte fagpersoner i teamet du søker deg til. Vanligvis gjennomføres intervjuene digitalt.
4. Jobbtilbud
Dersom det er gjensidig match, vil vi ta kontakt med tilbud og videre avklaringer.
1. Send inn din CV
Last opp din CV, karakterutskrift/vitnemål og svar på noen utvalgte spørsmål knyttet til stillingen.
2. Invitasjon til evnetest
Går du videre i prosessen, vil du bli bedt om å gjennomføre evnetester. Vi bruker Alva Labs som testleverandør.
3. CV- og profilintervju
Blir du invitert til intervju, består første steg av to innledende intervjuer hvor vi ønsker å bli bedre kjent med deg og din bakgrunn, motivasjon og personlige egenskaper. Disse intervjuene gjennomføres vanligvis digitalt.
4. Caseintervjuer
Går du videre etter første intervjusteg, består andre steg av to caseintervjuer med fokus på faglig forståelse, problemløsning og arbeidsmetodikk.
5. Finaleintervju
Går du videre etter andre intervjusteg, består tredje og siste steg av et finaleintervju - en oppsummerende samtale med én av våre partnere.
6. Jobbtilbud
Dersom det er gjensidig match, vil vi ta kontakt med tilbud og videre avklaringer.
Nei. Av hensyn til personvern og GDPR tar vi kun imot søknader som sendes via vårt digitale rekrutteringssystem. Vi ber deg søke gjennom søknadsportalen, som det er lenket til i alle stillingsannonser.
Hver sommer inviterer BearingPoint dyktige studenter fra hele Norge til et spennende og givende Summer Internship. I år har vi vært så heldige å ha seks talentfulle studenter hos oss, som har fått muligheten til å jobbe på spennende kundeprosjekter.
Det er mye man lurer på som student. Vi har samlet 10 spørsmål mange studenter lurer på, men sjelden tør å spørre om.
Bli kjent med hvordan det er å jobbe og utvikle seg i BearingPoint.
Hva får du egentlig hos oss - utover selve jobben? Her kan du lese mer om hvilke ansattgoder vi tilbyr.
Vi er stadig på jakt etter flere dyktige kolleger. Se våre ledige stillinger og finn rollen som passer for deg.
Fra sommerstudent til konsulent. Les om Cecilies første år i BearingPoint med tidlig ansvar og tett oppfølging.